Magyarország Kormánya 2017. január 26-án megjelentette EFOP–2.2.2–17 Intézményi ellátásról a közösségi alapú szolgáltatásokra való áttérés fejlesztése – intézményi férőhely kiváltás pályázatát.
Az IRMÁK Nonprofit Kft a csobánkai Kraxner Alajos Speciális Otthon fenntartójaként elkötelezett a fogyatékos emberek magas színvonalú, személyre szabott és normalizált ellátásában. Munkatársainkkal úgy döntöttünk, hogy pályázatot nyújtunk be a csobánkai bentlakásos intézmény teljes körű kitagolására.
A kormány döntése alapján, a projekt célja, a fogyatékossággal élő, pszichiátriai beteg, továbbá szenvedélybeteg személyek számára ápolást-gondozást nyújtó, a célcsoportok vonatkozásában engedélyesenként 50 főnél nagyobb intézményi ellátási forma teljes körű kiváltása, és a lakók igényeire reflektáló, magas minőségű, hozzáférhető közösségi alapú ellátási formák kialakítása.
Az intézményi kiváltással létrehozható lakhatási szolgáltatások:
Sikeres pályázat esetén, fentiek alapján lehetővé válik, a jelenleg egy épületben élő 125 fő fogyatékos maximum 12 férőhelyes támogatott lakhatás céljára létrehozott lakásban vagy házban történő egyedi szükségleteket legmagasabb színvonalon megvalósuló szolgáltatást vegye igénybe.
Pályázatunkkal kapcsolatosan kérdéseit, javaslatait várjuk az irmak@t-online.hu emailcímen vagy a +36 53 571065 telefonszámon.
Irmák Nonprofit Kft. – Csobánkai Kraxner Alajos Speciális Foglalkoztató Otthon és intézményeinek kiváltása az EFOP-2.2.2-17-2017-0001 kódszámú pályázat keretein belül .
Az IRMÁK Nonprofit Kft a csobánkai Kraxner Alajos Speciális Otthon fenntartójaként elkötelezett a fogyatékos emberek magas színvonalú, személyre szabott és normalizált ellátásában. A kormányzati szándékkal és a szociális intézményrendszer átalakításáról szóló stratégiával összhangban pályázatot nyújtottuk be a csobánkai bentlakásos intézmény teljes körű, 125 főt érintő kitagolására. Az Intézményi ellátásról a közösségi alapú szolgáltatásokra való áttérés fejlesztése – intézményi férőhely kiváltás c. felhívásra benyújtott, EFOP-2.2.2-17-2017-00001 azonosítószámmal nyilvántartott támogatási kérelmünket az Emberi Erőforrások Minisztériuma 1.045.396.550 Ft összegű támogatásra érdemesnek ítélte, a támogatási intenzitás 100 %.
Magyarország Kormánya 2017. január 26-án jelentette meg az EFOP–2.2.2– 17 Intézményi ellátásról a közösségi alapú szolgáltatásokra való áttérés fejlesztése –intézményi férőhely kiváltás pályázatát.
Az IRMÁK Közhasznú Nonprofit Kft. a(z) EFOP-2.2.2-17-2017-00001 azonosítószámmal nyilvántartott támogatási szerződés hatálybalépéséhez szükséges feltételeket az előírtaknak megfelelően teljesítette. A pályázat megvalósításának határideje: 2018. december 31.
A kormány döntése alapján, a projekt célja, a fogyatékossággal élő személyek számára ápolást-gondozást nyújtó, a célcsoportok vonatkozásában engedélyesenként 50 főnél nagyobb intézményi ellátási forma teljes körű kiváltása. Fentiek alapján lehetővé válik, hogy a jelenleg intézményben élő 125 fő értelmi fogyatékos személy maximum 12 férőhelyes támogatott lakhatás céljára létrehozott házban, egyedi szükségleteket legmagasabb színvonalon kielégítő szolgáltatást vegyen igénybe. A megvalósulás helyszínei Komárom-Esztergom megyében találhatók, valamint Esztergom városában kap helyet az IRMÁK Nonprofit Kft. Esztergomi Szociális Szolgáltatási Központja is.
A létrejövő támogatott lakhatásokhoz, illetve a szolgáltatási központhoz számos szociális alapszolgáltatás is kapcsolódni fog. Ilyenek például a fogyatékos személyek nappali ellátása, de támogató szolgálatot és jelzőrendszeres házi segítségnyújtást is megvalósítunk.
Örömmel tájékoztatunk mindenkit, hogy a(z) Intézményi ellátásról a közösségi alapú szolgáltatásokra való áttérés fejlesztése – intézményi férőhely kiváltás c. felhívásra benyújtott, EFOP-2.2.2-17-2017-00001 azonosítószámmal nyilvántartott támogatási kérelmünket az Emberi Erőforrások Minisztériuma vezetője 1.045.396.550 Ft összegű támogatásra érdemesnek ítélte, a támogatási intenzitás 100 %.
Az IRMÁK Közhasznú Nonprofit Kft. a(z) EFOP-2.2.2-17-2017-00001 azonosítószámmal nyilvántartott támogatási szerződés hatálybalépéséhez szükséges feltételeket az előírtaknak megfelelően teljesítette. A támogatási szerződésben foglaltak alapján a támogatási szerződés hatályba lépésének napja: 2017. október 24.
IRMÁK Nonprofit Kft. tisztelettel meghívja Önt az EFOP 2.2.2-17-2017-00001 kódszámú pályázat keretén belül megvalósuló Kraxner Alajos Speciális Foglalkoztató Otthon és Intézményeinek Férőhely Kiváltásának ünnepélyes alapkőletételére, valamint az IRMÁK Nonprofit Kft. által megrendezett szakmai napra.
PROGRAM:
10:00-10:30 Ünnepélyes alapkőletétel
Alapkőletétel helyszíne: 2500 Esztergom, Petz testvérek utca „58” (Öntöde utca)
Alapkőletétel időpontja: 2018.03.28., szerda 10:00
Résztvevők:
Czibere Károly szociális ügyekért és társadalmi felzárkózásért felelős államtitkár /EMMI, Dr. Völner Pál parlamenti államtitkár /Igazságügyi Minisztérium, Szebenszki János ügyvezető /IRMÁK Nonprofit Kft., Papp Ágnes ügyvezető /ÉTA, Szilágyi Dániel kliens /IRMÁK Nonprofit Kft.
10:30-12:30 Szakmai nap
Szakmai nap helyszíne: 2500 Esztergom, Dorogi út 5. (Caffé Grante Étterem)
Szakmai nap időpontja: 2018.03.28. szerda 10:30
10.30 – Czibere Károly – nyitóbeszéd
10.45 – Dr. Völner Pál – beszéde
11.00 – Szebenszki János ügyvezető /IRMÁK – EFOP 2.2.2-17-2017-00001 projekt bemutatása
11.30 – Papp Ágnes ügyvezető /ÉTA – Az érdekvédelem és szerepe a kiváltásban
11.50 – Szilágyi Dániel kliens /IRMÁK– A kiváltás és a támogatott lakhatás egy érintett szemszögéből
A rendezvény regisztrációhoz kötött, kérjük részvételi szándékát legkésőbb 2018. március 27-én, kedden 14.00 óráig jelezze kollegánknál Czékus Veronikánál az alábbi e-mail címen: czekusveronika@irmak.hu
Kesztölc Település valamennyi Lakója számára
Tárgy: tájékoztatás az IRMÁK Nonprofit Kft. településen tervezett szolgáltatásairól
Tisztelt Hölgyem / Uram!
Mint az Ön előtt is ismeretes, Kesztölc Község Önkormányzata és az IRMÁK Nonprofit Kft. keretszerződést kötött, melyben enyhe-, és középsúlyos értelmi fogyatékkal élő, önellátásra segítséggel, intézményi háttérrel támogatottan képes személyek Kesztölcön történő ellátásának meghatározó szabályait fektették le.
Az itt részletezett szociális szakellátás államilag ellátandó kötelező feladat. Ezt az állami feladatot többek között civil fenntartók is végezhetik, erre feljogosító, az illetékes megye Kormányhivatala által kiadott működési engedély alapján. A működést az Állam felügyeli, szükség esetén azt átveszi.
Rólunk…..
Az IRMÁK Nonprofit Kft. 2000-ben létrejött szervezet, civil fenntartó, amely mára már több mint 300 főt foglalkoztat az általa működtetett idősotthonban, a fogyatékkal élők otthonaiban, támogatott lakhatás szolgáltatásain keresztül, és egyéb szociális alapszolgáltatásain belül.
Társaságunk az EFOP–2.2.2–17 Intézményi ellátásról a közösségi alapú szolgáltatásokra való áttérés fejlesztése – intézményi férőhely kiváltás című pályázaton nyert összegből a jelenleg Csobánkán lévő Kraxner Alajos Speciális Foglalkoztató Otthonban élő 125, enyhe és középsúlyos értelmi fogyatékkal élő Gondozottunk számára tudunk biztosítani korszerű ellátási formát úgynevezett támogatás lakhatás keretén belül. Gondozottaink közül negyvennégyen Kesztölcön találnak majd új otthonra.
Mit jelent a támogatott lakhatás, és miért kell a „jól bevált intézményeket megszüntetni, bezárni”?
2017.december 13-án New York-ban aláírásra, 2007-ben Magyarországon pedig az Országgyűlés által kihirdetésre került – a Fogyatékossággal Élő Személyek jogairól szóló ENSZ Egyezmény.
A Magyar Kormány kormányhatározatban döntött az intézményi ellátásokról a közösségi ellátásra történő áttérésről, és annak pontos feladatait is meghatározta, így a nagy létszámú intézmények megszüntetése mellett döntött.
A fogyatékkal élők tekintetében a korábbi orvosi szemléletet felváltotta az emberi jogi, közösségi, társadalmi megközelítés, ami nem a hiányokra, hanem a meglévő képességekre helyezi a hangsúlyt, és azt mondja, hogy minden fogyatékkal élőnek joga van képességeihez mérten a lehető legönállóbban élni, döntést hozni, és szabadon megválasztani, hogy hol, kivel szeretne élni.
Társaságunk a velünk szerződésben állók részére biztosít: lakhatási szolgáltatást, mentálhigiénés ellátást, folyamatos, 24 órás felügyeletet, étkeztetést, gondozást, készségfejlesztést, tanácsadást, pedagógiai segítségnyújtást, gyógypedagógiai segítségnyújtást, szállítást.
Ki költözhet támogatott lakhatási formában Kesztölcre, és mikor?
A településre olyan enyhe és középsúlyos értelmi fogyatékkal élők költöznek majd, akiknek egyedileg megvizsgálásra kerülnek képességei egy úgynevezett komplex szükségletfelmérés során. Az egyéni készségek, képességek fejlesztésére nagy hangsúlyt fektetünk még a településre költözés előtt, így például megtanítjuk Gondozottainkat főzni, háztartási naplót vezetni, stb. Olyan emberek költözésére lehet számítani, akik kórházi ellátásra, szakápolásra a mindennapok során nem szorulnak, de egyéb vonalon szükségük van pl. tanácsra, hogy hol vásároljanak be, támogatásra, hogy megfelelően osszák be költőpénzüket, segítségre, hogy rendszeresen tisztán tartsák lakókörnyezetüket, személyes dolgaikat.
Az építkezésekkel egyidőben történik a Gondozottak és a Dolgozók felkészítése a kiköltözésre, ami 2018. december 31-ig valósul majd meg. A településre költöző Gondozottak közvetlen szomszédaikkal – a mikor ez időszerű – személyesen is megismerkednek majd még a kötözés előtt.
Hogyan telik majd a napja a településen élő fogyatékkal élőknek?
Gondozottaink valamennyien ma is külső munkahelyen (pl. pékség, csomagoló üzem), vagy támogatott munkahelyen (saját intézményünkben) munkát végeznek napi rendszerességgel, amiért természetesen fizetést kapnak. A munkahelyükre néhányuk önállóan tömegközlekedve jut el, másokat pedig Társaságunk támogató szolgálatának gépkocsija visz a munkahelyre és szállít haza. Ha esetleg nem végez munkát valaki, akkor nappali ellátásban részesül, ami annyit tesz, hogy a támogató szolgálat gépkocsija elviszi a nappali ellátást nyújtó helyre, ahol fejlesztő foglalkozások, szabadidős programok, étkezési lehetőség várja őket, majd a nap végén szintén a támogató szolgálat autója hazaszállít mindenkit.
Gondozottaink kesztölci lakcímmel rendelkeznek majd, és lévén a szabad orvosválasztásnak, Gondozottunk, illetve törvényes képviselője jogosult eldönteni, kit választanak háziorvosuknak.
Milyen felügyeletet biztosít az IRMÁK Nonprofit Kft. ?
Egyetlen egy gondozottunk sem marad folyamatos felügyelet és támogatás nélkül. Minden egyes házban lesz esetfelelős, akinek feladata az adott házban élők támogatása, segítése.
Mi történik, ha valaki nem képes beilleszkedni?
Erre az esetre, az együttélés szabályai szerint kell eljárni, és szükség esetén a Gondozottal, törvényes képviselőjével együtt kell megtalálni a megnyugtató megoldást, szükség szerint ez jelentheti azt is, hogy az érintett Gondozott másik intézménybe költözik.
Mit jelent a szolgáltatási gyűrű?
Társaságunk Esztergomban – a régi laktanya helyén – alakít ki egy 1300 m2-es úgynevezett szolgáltatási központot, ami helyet ad a nappali ellátónak, a jelzőrendszeres házi segítségnyújtás diszpécser szolgálatának, illetve támogatott munkahelynek is, azaz helyben lesz lehetőség munkát végezni pl. csomagolást, összeszerelést, stb.
Hol lesznek pontosan a támogatott lakhatás során megépülő lakások?
A fenti telkeken, továbbá a Bánk Bán utca 31. szám alatti épületben kerülnek kialakításra támogatott lakhatások.
Kik fognak dolgozni velük, kik fogják ellátni a támogatott lakhatásban fogyatékkal élőket?
Célunk, hogy a településen élő, megfelelő végzettséggel, és rátermettséggel bíró kollégák segítsék Gondozottainkat a mindennapok során, melyhez szükség esetén beiskolázást, képzést is biztosítunk a munkavállalók számára. Az önéletrajzokat már most várjuk az irmak@irmak.hu e-mail címre!
Hol kapunk további információt, ha kérdésünk van?
Önöknek lehetőségük nyílik ellátogatni akár a csobánkai intézménybe, akár a már 2014. óta működő támogatott lakhatások valamelyikébe előzetes egyeztetés alapján, szervezett formában. Szerdai napokon 13 – 15h között megbízott kollégánk fogadó órát tart a Kesztölci Polgármesteri Hivatal szociális irodájában, ahol jelezhetik erre irányuló igényeiket, és választ kaphatnak felmerülő kérdéseikre. Emellett várjuk megkereséseiket az irmak@irmak.hu e-mail címen is.
Hisszük, hogy terveink csak az Önök támogatásával, együttműködésével valósulhatnak meg olyan formában, hogy az mindannyiunk közös elégedettségét szolgálja, melyre tisztelettel számítunk!
Csobánka, 2017. november 27.
Az EFOP 2.2.2-17-2017-00001 kódszámú pályázat keretén belül megvalósuló Kraxner Alajos Speciális Foglalkoztató Otthon és Intézményeinek Férőhely Kiváltásának ünnepélyes alapkőletételére 2018. március 28-án került sor.
Az alapkőletételt az IRMÁK Nonprofit Kft. által megrendezett szakmai nap követte.
Czibere Károly a szociális ügyekért és társadalmi felzárkózásért felelős államtitkár, Dr. Völner Pál parlamenti államtitkár, Szekeres Pál miniszteri biztos, és Papp Ágnes az Értelmi Sérülteket Szolgáló Társadalmi Szervezetek és Alapítványok Országos Szövetségének ügyvezetője köszöntötte az ünnepélyes alapkőletételen megjelenteket.
Az időkapszula földbehelyezését, az alapkőletételét több, mint egy éves intenzív szakmai munka előzte meg. A pályázat megírása – a benyújtási határidőre való elkészítése – nem kevés munkát igényelt a projektben résztvevőktől. A pályázat megírását követően izgalmas időszak várt mindenkire annak elbírálásáig, majd azután elkezdődhetett a leendő házak tényleges tervezése mellett lakóink és dolgozóink felkészítése a változásokra, mellyel egyidőben intenzív kommunikáció is kezdetét vette a befogadó településekkel.
Az ünnepélyes eseményt rövid szakmai nap követte, melyen nyitóbeszédet tartott a szociális ügyekért és társadalmi felzárkóztatásért felelős államtitkár Czibere Károly. A megnyitót követően Szebenszki Jánosnak, az IRMÁK Nonprofit Kft. ügyvezetőjének előadása következett, melyben a Kft. eddigi szakmai munkájáról, eredményeiről hallhattunk, valamint az említett pályázat is bemutatásra került. Ezután Szekeres Pál miniszteri biztostól hallhattunk a téma fontosságát hangsúlyozó beszédet, amit Papp Ágnes, az Értelmi Sérülteket Szolgáló Társadalmi Szervezetek és Alapítványok Országos Szövetségének ügyvezetője előadása követett, melyben különösen az érdekvédelem szerepe került megvilágításra a kiváltáshoz kötődően. Végül, de nem utolsó sorban Szilágyi Dániel, a Kraxner Alajos Speciális Foglalkoztató Otthon egyik lakója, az intézmény érdekképviseleti fórumának tagja mesélt arról, hogy a kiváltás mit jelent az intézményben lakók számára.
Ezúton is szeretnénk megköszönni minden résztvevőnek a megtisztelő jelenlétét, támogatóink lelkes beszédeit, mert ezek azok a pillanatok, amikor lehetőség nyílik a nehézségeket félretenni egy rövid időre, és együtt örülni az elért eredményeknek, és előre tekinteni a jövőre.
Az IRMÁK Nonprofit Kft. közel húsz éve nyújt szociális szolgáltatásokat. Küldetése fókuszában mindig és mindenkor a fogyatékos, vagy idős emberek színvonalas, méltó ellátása szerepelt.
A Kraxner Alajos Speciális Foglalkoztató Otthon férőhely kiváltása kapcsán megépülő támogatott lakhatások, illetve az ezzel egyidőben megvalósuló alapszolgáltatás fejlesztés újabb mérföldkő az IRMÁK Nonprofit Kft. valamennyi ellátottjának, az ellátottak hozzátartozóinak, munkavállalóinak és a fenntartójának életében egyaránt. Hisszük, hogy eredményeket csak közösen tudunk elérni, és tudjuk, hogy egy jó ügyért együtt dolgozni mindig felemelő.
Az eseményen készült sajtótájékoztató kapcsán megjelent hír alább olvasható.
[#efop-2.2.2-17-alapkoletetel-es-szakmai-nap-8JTKYftwEvf|list#]
A 2018. március 28-i alapkőletételt követően 2018. április 10-én, kedden Szekeres Pál – a fogyatékos emberek társadalmi integrációjával kapcsolatos feladatok ellátásáért felelős miniszteri biztos – és munkatársai látogatták meg a csobánkai Kraxner Alajos Speciális Foglalkoztató Otthont és intézményeit, mint az EFOP 2.2.2 – 17 kódszámú, „Intézményi ellátásról a közösségi alapú szolgáltatásokra való áttérés fejlesztése” című pályázat kapcsán érintett otthonunkat.
A találkozó során bemutatásra került csobánkai intézményünk, Szekeres Pál miniszteri biztos úr – aki felügyeli a szociális intézmények kiváltási programját is -, és munkatársai bejárták az intézményt, találkoztak lakóinkkal, ellátogattak műhelyeinkbe, megnézték majorságunkat. Emellett a fenntartó számára lehetőség nyílt egy szakmai megbeszélésre is, ahol az intézményi férőhely kiváltással kapcsolatos tapasztalatok is megosztásra kerültek.
Projekt pályázati kódszáma: EFOP-2.2.2-17-2017-00001
Projekt címe: Irmák Nonprofit Kft. – Kraxner Alajos Speciális Foglalkoztató Otthon és Intézményeinek férőhely kiváltása
Projekt támogatási összege: 1 390 742 324 Ft.
Támogatás mértéke: 100%
Projekt részletes bemutatása:
Az EFOP-2.2.2. Intézményi ellátásról a közösségi alapú szolgáltatásokra való áttérés fejlesztése – intézményi férőhely kiváltás pályázat révén a Kraxner Alajos Speciális Foglalkoztató Otthon (2014 Csobánka, Margitliget) esetében az intézményben élő 125 fő ellátása alakul át Támogatott Lakhatási formára. A TL lakások Komárom-Esztergom megyében kerülnek megépítésre, ahova a teljes kitagolás miatt 125 fő értelmileg akadályozott felnőtt személy fog költözni. Esetükben a foglalkoztatást szükséges biztosítani saját foglalkoztatásban vagy partnerek által. A tervek szerint Esztergomban felépítendő szolgáltatási központban kialakított foglalkoztatókban fognak az ellátottak alapvetően munkát végezni. A foglakoztatás akkreditált és fejlesztő foglakoztatás keretén belül valósulna meg. Lehetőséget kívánunk biztosítani a saját ellátottainkon kívül a foglakoztatási központok közelében élő megváltozott munkaképességű személyek foglalkoztatására is. Továbbá a felmerülő munkaerőigény esetében is segítséget kívánunk kérni az illetékes Foglalkoztatási Osztályoktól. A fejlesztés keretében Esztergomban 6 db 12 fős támogatott lakhatással, 1 db 9 fős támogatott lakhatással, valamint egy szolgáltatási központ kialakításával, továbbá Kesztölcön 3 db 12 fős 1 db 8 fős, tervezzük megvalósítani a szolgáltatást igénybevevők lakókörnyezetbe való integrálását. ESZA-típusú tevékenységek segítségével valósítjuk meg az új intézményrendszer szakmai feltételeinek kialakítását.
Ezekben az épületekben az ügyfelek, előzetes felmérés alapján megállapított állapotuknak megfelelő elhelyezés és felügyelet mellett élhetik mindennapi életüket, szükség szerint igénybe véve az alapszolgáltatásokat és foglalkoztatás helyszínéül szolgáló, kényelmesen elérhető távolságra lévő, szolgáltatási központot.
A kialakításra kerülő lakások az település átlagos lakáskörülményeihez hasonló, a speciális szükségletek szerint kialakított és felszerelt ingatlanok.
A lakóterek a különböző életszakaszokhoz, életformákhoz, valamint a lakók állapotához, elképzeléseihez és lehetőségeihez igazodnak, ezért a lakórészek variábilis terekből illetve változatos szobaegységekből épülnek fel (pl. 1 ágyas, 2 ágyas szobaegységek közös fürdővel, zuhanyzós fürdőszoba stb.).
A térkapcsolatok biztosítják, hogy az intimitást biztosító privát zónák (lakószobák) és a közösségi területek (nappali, konyha, étkező) között átmeneti zónák (2-3 szobaegységenként kisebb társalgók, csendes-nappalik) jönnek létre, amelyek a személyes közösségek, kapcsolatok kialakulását tudják szolgálni, mivel tapasztalatok szerint az 5 főnél több használóval bíró terek „személyes térként” nehezen működnek. Ezek az átmeneti terek egyben megfelelően tagolják az egyes épületeket, igazodva a kisebb épületléptékhez, elősegítve ezzel a létesítendő lakóépületek település-szerkezetbe integrálódását.
A lakóépületek kialakításánál az ésszerű akadálymentesség és adaptálhatóság jelenik meg, mint vezérelv: a szobaegységek kialakításánál nem szükséges a teljes akadálymentesítés (mivel az igénybe vevő személyek idővel akár költözhetnek, cserélődhetnek), de fontos, hogy a lakhatást nyújtó épület, lakás az adott egyéni képességeknek megfelelően ki- vagy átalakítható legyen az építmények elsődleges, primer szerkezeteinek megbontása nélkül.
A lakhatáshoz szükséges terek, helyiségek (WC, fürdő, konyha, lakószoba stb.) méretei, nyílásai úgy kerülnek kialakításra, hogy azok lehetővé tegyék a kerekesszékkel történő megközelítést. A lakóingatlanok műszaki paramétereinek meghatározását a kiváltási Stratégiában foglaltaknak megfelelően terveztük meg.
Beszerzésre kerülnek az üzemeltetés feltételeit biztosító eszközök, és kiépül az ellátottak és a támogatók közötti kommunikációs rendszer (jelzőrendszer).
Megvalósulnak a következő feladatok:
• A felépített új és komplex szolgáltatásokat igénybe vevők és a szolgáltatásokat nyújtók felkészítése az új körülményekre.
• A társadalmi elfogadás elősegítése, valamint a lakókörnyezet társadalmi érzékenyítése.
• Hatékony szervezeti és ingatlan-infrastruktúra kialakítása és működtetése.
• Gazdaságos, fenntartható, hosszú távú működés biztosítása.
Az egyéni állapot- és szükséglet-felmérés elemzésének eredményeire épített szakmai program egyik kulcsterülete az új ellátási forma elfogadásának elősegítését támogató program megvalósítása. A projekt megvalósításának elejétől tervezzük a felkészítések és képzések lebonyolítását, hogy a váltás időpontjára mind a dolgozók, mind szolgáltatásokat igénybe vevők ismerjék az új működési rendszer körülményeit és jellemzőit. Az egyéni kommunikációs képességekre épített tájékoztatási formák kiválasztásával célunk az, hogy a megvalósítás alatt minden támogatott és támogató, valamint a környezet is megismerje az új működési rendszert. Célunk egy hosszútávon fenntartható, mintaértékű szolgáltatási program megvalósítása.
Tervezett fizikai befejezés: 2020.12.29
Örömmel tájékoztatjuk Önöket, hogy a Kraxner Alajos Speciális Foglalkoztató Otthon lakói közül harminchatan 2020. 07. 15-én Csobánkáról az Esztergomi Támogatott Lakhatást biztosító házainkba költözött.
Mint arról korábban több fórumon is beszámoltunk, a támogatott lakhatásra szolgáló házak maradéktalanul felépültek, új intézményünk működési engedélyét 2020. márciusában kézhez vehettük. Sajnos a hazánkat is érintő új koronavírus okozta járvány miatt kihirdetett veszélyhelyzet ellehetetlenítette az első negyedévre tervezett kiköltözésünket.
A veszélyhelyzet elhárulását követően azonban, ahogy azt a ránk irányadó jogszabályok, és egyéb szabályozók lehetővé tették, a megfelelő óvintézkedések betartása mellett Esztergomi Szociális Szolgáltatónk és Támogatott Lakhatásunk megkezdte működését.
Az EFOP 2.2.2 – 17 kódszámú pályázati programunk megvalósítása folytatódik, a projekt fizikai záró időpontja a korábban meghirdetetthez képest terveink szerint nem változik.
Kollégáinkkal továbbra is elkötelezetten szolgáljuk azt a célt, hogy a fogyatékkal élők a számukra lehetséges legteljesebb életet élhessék segítségünkkel. Következő házunkat hamarosan megtöltjük nyüzsgő élettel Esztergomban.