1. Mesélsz kicsit, hogyan kerültél erre a pályára? 
    Teljesen véletlenül. Éppen befejeztem a tanulmányaimat rendszerinformatikusként, amikor az egyik barátnőm telefonált, hogy érdekelne-e szociális ügyintézői munka Piliscsabán? Tisztán emlékszem, hogy egy szerdai napon néztem meg az otthont, azóta itt vagyok, immár 20 éve. 
     
  2. Mi mindent csináltál, amíg végül intézményi biztos lettél? 
    2004-től 2009-ig szociális ügyintézőként dolgoztam és közben elvégeztem a szociális asszisztensi képzést. Aztán elmentem gyesre, és 2012-ben gazdasági ügyintézőként jöttem vissza. Ez idő alatt elvégeztem a tb és bérügyintéző képzést, majd 2021 őszén átvettem az intézmény irányítását. Közben újra iskolapadba ültem. Szociális munkás szakra járok a Kodolányi János Egyetemre. 
     
  3. Mi az, ami ennyi ideje itt tart?
    Nagyon szeretek itt dolgozni. Szeretem az intézményt, a lakókat és a munkatársaimat. Ez a második otthonom. 


     
  4. Pontosan mit csinálsz a jelenlegi pozíciódban?
    Összefogom a részlegeket, tartom a kapcsolatot a központtal, fogadom az érdeklődőket és igyekszem a lakók szükségletei szerint alakítani a működésünket. A Piliscsabai Idősotthon 80 férőhelyes, ebből kb. 40-en ápolásra szoruló demens lakók. Ők egy külön épületben vannak elhelyezve, ahova lifttel és számkódos belépővel lehet bejutni. A terápiás csapatunk minden nap tart foglalkozásokat, van istentisztelet, kutya-és táncterápia, kézműves foglalkozás és torna. Szervezünk színházkört, minden jeles ünnepre készülünk és minden hónapban minimum egyszer külső kirándulást szervezünk úgy, hogy a lakókkal megszavaztatjuk, hova szeretnének menni. Pár hete Nőtincsen jártunk, nemsokára Agárdra kirándulunk egy zenés eseményre, de ellátogatunk majd Szokolyára és a Lepkeházba is, valamint sok kerti főzést tervezünk a nyárra.
     
  5. Milyen terveid vannak az intézménnyel kapcsolatban?
    Éppen tereprendezésben vagyunk. Most készült el két külső kiülő rész és egy nagy hintaágyat is bortokba vehetnek már a lakók. A nagy tervünk a hátsó kerítés lecserélése a helyi karbantartó csapatunk közreműködésével.
     
  6. Mesélsz a sikerélményeidről?
    Nagyon örültem annak, amikor gazdasági ügyintézőként alám került a technikai részleg, és ott ki tudtam magam próbálni csoportvezetőként. A karbantartó, a konyhai és a mosodai csapat azóta is hozzám tartozik, szeretnek velem dolgozni és mindig kikérik a véleményemet. Mióta átvettem az intézményt, sokat fejlődtünk. Összeszokott csapattal dolgozunk, akik mind elkötelezettek és hozzám hasonlóan nagy szeretettel végzik a munkájukat. 
    Amire még büszke vagyok, az a demens lakóink részére kiépített buszmegálló, mely a BKK-val való együttműködésünk eredménye. A mai napig meglepődnek az intézménybe látogatók, hogy a mi címünk szerepel a buszmegálló tetején és a valóságnak megfelelő menetrend is szerepel rajta. Gyakran kiülnek ide a demens lakók, és várják az „érkező” buszt.


     
  7. Van olyan lakó, akihez közelebb kerültél?
    Több lakó is van, akikkel a mai napig tartom a kapcsolatot. A legszorosabb kapcsolatom egy olyan lakóhoz fűződik, akivel szinte egyszerre kerültünk ide. Péter korábban taxisofőrként dolgozott, nyugdíjas korára a mozgása beszűkült, ezért költözött idősotthonba. Mivel nem látogatták, ezért neki mi voltunk a családja. Nagyon szerette a régi westernfilmeket, sokat römizett, odavolt a magyaros ételekért és az édességekért. Vele sok időt töltöttem, megviselt, amikor távozott közülünk. 
     
  8. Szerinted miért jó nálatok lakni?
    Az erdő közelségében vagyunk, nagyon családias hangulatban. Jókat tudnak itt sétálni a lakók a friss levegőn. Mindenki a lakók érdekeit nézi, és mindenki próbál egy kis pluszt is beletenni az elvártakon túl. A mosodán dolgozó kollégám, Erzsike például a kötelező feladatain túl gondozza a virágainkat, de ez ugyanúgy elmondható a többiekről is, sokan munkaidő után is azon vannak, hogy mindene meglegyen a lakóinknak.
     
  9. Mi a munkádban a legnagyobb kihívás?
    Nekem nagyon fontos, ha elégedettnek lássam a lakókat és a munkatársakat. Így azon vagyok, hogy mindenkinek meg tudjak felelni, és hogy Piliscsabán tényleg mindenki jól érezze magát – hiszem, hogy ez nagyban függ tőlem is.
     
  10. Te hogyan kapcsolódsz ki?
    Nagyon szeretek kirándulni, kertészkedni és minél több időt a kislányommal tölteni. Ő szinte itt nőtt fel. Jól ismerik a lakók, szeret bejárni az intézménybe. A kötelező 50 órás középiskolai gyakorlatát is itt fogja tölteni. 
     
  11. Mit tanácsolsz, hogy forduljunk idős rokonainkhoz?
    Nagy türelemmel és szeretettel. Meg kell érteni, hogy ők már máshogy látják a világot és más igényeik vannak. Ehhez nagy elfogadásra van szükség.

Magyarország egyik legjelentősebb szociális szolgáltatójaként napi szinten több mint 600 főről gondoskodunk. Legyen szó idősellátásról, vagy Támogatott Lakhatásról, mi biztonságot, odafigyelést és professzionális körülményeket kínálunk ügyfeleinknek. Ennél azonban valójában sokkal többet adunk, emberséget, társaságot és sokszor egy új családot. Tesszük mindezt közel 25 év tapasztalatával, külföldi és belföldi kitekintéssel, biztos alapokkal, remek szakmai gárdával és sok mosollyal.